8 KWIETNIA 2024

Udane zakończenie sezonu dla polskich snowboardzistów alpejskich

Nasi snowboardziści alpejscy z sukcesami zakończyli sezon zimowy 2023/2024. Polacy startowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Szwajcarii w Samnaun i Międzynarodowych Mistrzostwach Bułgarii w Bansko. Najlepiej spisał się Andrzej Gąsienica-Daniel, który zanotował najlepszy wynik w sezonie.

Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Szwajcarii w Samnaun w sobotę (6 marca) Olga Kaciczak oraz Andrzej Gąsienica-Danielzajęli 7. miejsce w slalomie równoległym. Jeszcze lepiej było dzień później w slalomie gigancie równoległym, w którym nasz reprezentant był 6. i uzyskał najlepszy wynik w sezonie – 116 FIS-pkt.

Wyniki Polaków w mistrzostwach Szwajcarii:

Slalom równoległy
7. Olga Kaciczak
7. Andrzej Gąsienica-Daniel
11. Karolina Półtorak
13. Natalia Stokłosa
15. Bartłomiej Kaciczak

Slalom gigant równoległy 
6. Andrzej Gąsienica-Daniel
11. Olga Kaciczak
11. Michał Wilk
14. Maria Kula

Natomiast w Międzynarodowych Mistrzostw Bułgarii w Bansko rywalizował Anatol Kulpiński, który zajął 8. miejsce w slalomie równoległym i 13. miejsce w slalomie gigancie równoległym.

Gratulujemy naszym zawodnikom i już nie możemy doczekać się kolejnego sezonu, podczas którego odbędą się Mistrzostwa Świata w Sankt Moritz, gdzie Oskar Kwiatkowski będzie bronić złotego medalu w slalomie gigancie równoległym.