26 MARCA 2024

Komunikat organizacyjny ORLEN Cup Kids w Chochołowie - 28.03.2024

Już 28 marca zapadną finałowe rozstrzygnięcia w cyklu ORLEN Cup Kids. Najmłodsi rywalizować będą w Chochołowie. Przedstawiamy komunikat organizacyjny oraz harmonogram zawodów.

Konkursy odbędą się w systemie hybrydowym - na torach lodowych oraz zeskoku igelitowym. Rywalizacja w kombinacji norweskiej rozstrzygnięta zostanie po biegu, który odbędzie się w formacie cross z torem przeszkód.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia do zawodów są dokonywane przez system https://pzn.sts-live.pl/ do 27.03.2024 do godziny 15:00. Klub, który zgłosi zawodników po upływie wskazanego terminu zgłoszeń zostanie obciążony opłatą 50zł za każdego zawodnika. Zawodnicy zagraniczni dokonują zgłoszeń (imię i nazwisko, rocznik, klub, narodowość) na adres zgloszenia.skoki@gmail.com. 

Postanowienia inne:

- Podczas zawodów dostępny będzie ciepły napój
- Koszt uczestnictwa obcokrajowców w konkursach wynosi 10 Euro za każdego zawodnika 
- Organizator zapewnia medale i dyplomy dla zawodników i zawodniczek za miejsca 1-3 oraz dyplomy za miejsca 4-6. 
- Koszt zagubionego (nieoddanego) numeru startowego wynosi 100 złotych brutto. Dotyczy to również nieoddanych numerów zawodników, którzy nie startowali bez uprzedniego zgłoszenia tego faktu w biurze zawodów. 
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na obiektach sportowych oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków. 
- Organizator ma prawo do zmiany programu zawodów w zależności od warunków atmosferycznych oraz liczby zgłoszonych zawodników 

PROGRAM ZAWODÓW - Czwartek, 28.03.2024 

9:15 

Weryfikacja zgłoszeń i odbiór numerów startowych 

9:30 

Odprawa techniczna kierowników ekip 

10:00 

Seria próbna HS-16 : chłopiec młodszy i dziewczynka młodsza 

 

2 serie konkursowe (pierwsza seria liczona do KN) 

 

seria próbna HS-30 : chłopiec i dziewczynka 

 

2 serie konkursowe (pierwsza seria liczona do KN) 

 

Ok.1h po zakończeniu konkursu skoków biegi do kombinacji norweskiej (cross z torem przeszkód) 

Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest ORLEN S.A., natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „ORLEN Szukamy Następców Mistrza” to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. ORLEN S.A. już od 20 lat wspiera najzdolniejszych młodych skoczków narciarskich oraz dwuboistów, jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów - prowadzących młodzieżowe sekcje skoków narciarskich i kombinacji norweskiej oraz nagród finansowych dla najlepszych młodych narciarzy, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju.