12 LUTEGO 2024

Występy Joanny Kil w Estonii. Polacy na Mistrzostwach Świata Juniorów

Joanna Kil startowała w ubiegły weekend w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej w Estonii. Z kolei Polacy walczyli o medale Mistrzostw Świata Juniorów. Najlepszy z Polaków, Jakub Cieślar zajął 24. pozycję.

W ubiegły weekend odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Planicy w kombinacji norweskiej. Trener Wojciech Marusarz powołał na te zawody czteroosobowa reprezentację Polski. Kacper Jarząbek, Szymon Dubiel, Jakub Cieślar i Andrzej Waliczek rywalizowali w piątek o medale Mistrzostw Świata Juniorów na skoczni HS102 oraz na trasie biegowej na 10 km. Najlepszy z Polaków, Jakub Cieślar zakończył zmagania na 24. miejscu ze stratą +4:00.3 do Austriaka Paula Walchera, obecnego Mistrza Świata Juniorów w kombinacji norweskiej.

W niedzielę obyła się rywalizacja drużynowa (HS102/2x7,5 km), na którą trener powołał Jakuba Cieślara i Andrzeja Waliczka. Polacy zajęli 9. miejsce. Złote medale zdobyła reprezentacja Niemiec.

W Otepää w Estonii Joanna Kil rywalizowała w Pucharze Świata. Najlepszy start zanotowała w piątek. Zajęła 17. miejsce. W kolejnych dniach była odpowiednio 19. i 18. Wszystkie zawody wygrały Norweżki. Pierwszy z nich wygrała Gyda Westvold Hansen, natomiast w dwóch kolejnych najlepsza okazała się Ida Marie Hagen będąca liderką cyklu Pucharu Świata.