11 GRUDNIA 2023

Joanna Kil blisko podium w Lillehammer. Zabrakło 9 sekund

Joanna Kil otarła się o podium Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer i wyrównała swój najlepszy wynik w karierze. Do trzeciej Finki Hety Hirvonen Asii zabrakło jej zaledwie dziewięciu sekund. Najlepszy z naszym zawodników był natomiast Kacper Jarząbek.

Joanna Kil ma za sobą solidny start w Pucharze Kontynentalnym w Lillehammer. W piątek ukończyła zawodu na 5. miejscu, tracąc do czwartej Norweżki 5 sekund. Najlepsza okazała się Minja Korhonem (16:01.0) z Finlandii. W sobotę również była bezkonkurencyjna. Polka ukończyła sobotnie zmagania tuż za podium (+2:01.1). Bezpośrednio przed nią była Heta Hirvonen (+1:52.2).

– Po ostatnim weekendzie i moich startach w Pucharze Kontynentalnym mogę powiedzieć, że jestem zadowolona. Moim celem były dobre starty i wynik w top 6. Cieszę się, że udało się zdobyć 5 i 4 miejsce. Co prawda czuję trochę niedosyt, jeśli chodzi o sobotni występ, gdzie brakło mi 9 sekund do podium, ale taki jest sport. Jest to dla mnie dobra lekcja na przyszłość – skomentowała swój start Joanna Kil.

– Teraz czas na chwilę regeneracji i w środę jedziemy na kolejny Puchar Świata do Ramsau, więc będzie okazja rewanżu – dodała polska zawodniczka.

Wśród panów najlepiej zaprezentował się Kacper Jarząbek, zajmując kolejno 44. i 39. miejsce. Pod koniec piątej dziesiątki uplasowali się Paweł Szyndlar i Andrzej Szczechowicz.

Następny przystanek kombinatorów norweskich to Puchar Świata w Ramsau. Trzymamy kciuki za naszym reprezentantów.