19 LUTEGO 2024

Dobre wyniki Polaków na Pucharze Włoch FIS w Toblach

W sobotę, 17 lutego odbył się Międzynarodowy Puchar Włoch FIS w Toblach. W czołowej „10” uplasował się Dominik Bury. Puchar Świata w biegach narciarskich przeniósł się do USA. Weronika Kaleta zajęła odpowiednio 36. i 48 miejsce.

W biegu na 10 km stylem dowolnym na 6. miejscu uplasował się Dominik Bury ze stratą +35.4s do Włocha Lorenzo Romano. Na 11. miejscu bieg ukończył Maciej Staręga +1:16,6s.

Weronika Kaleta w kwalifikacjach w sprincie stylem dowolnym zajęła 36. miejsce. Do awansu do finałów brakło naszej zawodniczce niecałych dwóch sekund.

Natomiast w niedzielę Weronika Kaleta zajęła 48. miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym w Minneapolis w USA ze stratą +2:54.6s do Szwedki Joanny Sundling.