21 MAJA 2024

Spotkajmy się w Szczawnicy. Przed nami uroczyste podsumowanie sezonu 2023/2024

Już 7 i 8 czerwca w Szczawnicy odbędzie się uroczyste podsumowanie sezonu zimowego 2023/2024. W piątek  podsumujemy zmagania w Młodzieżowym Pucharze Polski, organizowanego w ramach programu PolSKI Mistrz. Dzień później nagrodzimy najlepszych zawodników minionego sezonu we wszystkich dyscyplinach sportowych Polskiego Związku Narciarskiego. Zgodnie z wprowadzonym przez Zarząd PZN w grudniu 2023 roku nowym modelem finansowania nagrody wynoszą łącznie 1,4 mln złotych i są przeznaczone dla zawodników, klubów sportowych oraz okręgowych związków narciarskich.

W piątek, 7 czerwca 2024 roku o godzinie 18:00 w Centrum Kongresowym w Szczawnicy (ul. Park Górny 6) odbędzie się podsumowanie Młodzieżowego Pucharu Polski, organizowanego w ramach programu PolSKI MistrzNagrodzona zostanie pierwsza szóstka alpejczyków w kategoriach Młodziczka, Młodzik, Juniorka Młodsza i Junior Młodszy oraz sześć najlepszych klubów w klasyfikacji generalnej. 

W sobotę, 8 czerwca 2024 roku o godzinie 16:00 w Centrum Kongresowym w Szczawnicy odbędzie się podsumowanie wszystkich dyscyplin PZN za sezon 2023/2024.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostaną:

- Mistrzowie Polski

- Kluby i okręgi reprezentowane przez Mistrzów Polski

- Zwycięzcy klasyfikacji generalnej Pucharu Polski

- Kluby sportowe na podstawie rankingu PZN

W związku z ograniczoną ilością miejsc w uroczystości wezmą udział dekorowani oraz osoby, które otrzymają indywidualne zaproszenia od Polskiego Związku Narciarskiego.

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych PZN Od Deski Do Deski i PolSKI Mistrz, gdzie będzie prowadzona relacja z tego wydarzenia. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym zawodnikom, trenerom, klubom oraz okręgom za ich wybitne osiągnięcia w minionym sezonie.

__________

Od sezonu 2023/24, pierwszy raz w historii, finansowanie jest podzielone na bezpośrednie nagrody dla zawodników, klubów sportowych oraz okręgowych związków narciarskich. System nagród finansowych jest oparty o zwycięstwa zarówno w krajowym współzawodnictwie sportowym, jak i nagradzanie klubów sportowych oraz okręgowych związków narciarskich, które wychowały zawodników zdobywających punkty Pucharu Świata. System jest zunifikowany dla wszystkich dyscyplin zrzeszonych w Polskim Związku Narciarskim.

Nagrody dedykowane dla sportu wyczynowego dzielą się na trzy kategorie. To kwota sięgająca 1,4 mln złotych przeznaczonych na nagrody za wynik sportowy we wszystkich kategoriach wiekowych dla Mistrzów Polski, ich klubów i okręgów, zwycięzców klasyfikacji generalnej Pucharu Polski oraz celowe wsparcie klubów sportowych, na podstawie rankingu PZN.

Nowy model wsparcia finansowego realizowany jest zgodnie z Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego nr U/04/Z/14/23 z dnia 21 października 2023 r. w sprawie przyjęcia regulaminu zasad przyznawania nagród finansowych oraz świadczeń finansowych za wyniki sportowe zawodnikom, klubom sportowym oraz okręgowym związkom narciarskim w sezonie 2023/2024.

Źródło: Biuro prasowe PZN