10 MAJA 2024

Rusza nabór do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych w Szczyrku

Powiatowy Zespół Placówek Szkoła Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych w Szczyrku serdecznie zaprasza wszystkich młodych entuzjastów sportów zimowych do udziału w naborze na rok szkolny 2024/2025. Nasza szkoła, nosząca imię Polskich Olimpijczyków, oferuje wysokiej jakości profesjonalne szkolenie w różnych dyscyplinach, w tym biegi narciarskie, kombinację norweską, skoki narciarskie, narciarstwo alpejskie oraz snowboard alpejski.

Wszystkie wspomniane dyscypliny uprawiane są na co dzień w placówce stacjonującej w Buczkowicach, co doskonale oddaje filmowy materiał nawiązujący do sportowego życia podopiecznych SMS Sportów Zimowych. Realizacja procesu szkoleniowego odbywa się zarówno poprzez treningi pod okiem doświadczonych trenerów, jak i udział w zgrupowaniach czy różnej rangi zawodach. – Plany sportowe są odpowiednio dostosowane, aby nie zakłócać procesu edukacyjnego, do którego w naszej szkole również przykładamy niezmiennie istotną wagę – mówi Jarosław Konior, dyrektor SMS Sportów Zimowych.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 25 maja 2024 roku o godzinie 10:00. To doskonała okazja, aby zapoznać się z naszą placówką, zobaczyć nasze zaplecze sportowe oraz poznać naszych doświadczonych trenerów. Egzaminy sprawnościowe odbędą się 5-6 czerwca 2024 roku o godzinie 9:00. Natomiast okres składania dokumentów do szkoły trwać będzie od 13 do 29 maja 2024 roku. Dokumenty są dostępne stacjonarnie w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej www.smsszczyrk.pl w zakładce Rekrutacja. 

– Możemy pochwalić się nowoczesną infrastrukturą sportową, ale również edukacyjną. Uczniowie korzystają z hali, siłowni, odnowy biologicznej czy boiska, ponadto mamy dobrze wyposażone pracownie z licznymi pomocami naukowymi, do dyspozycji jest także własna baza noclegowa w internacie – dodaje dyrektor szkoły.

Program edukacyjny obejmuje klasy od VI i VIII szkoły podstawowej (z możliwością naboru uzupełniającego do klasy VII) oraz I Liceum Ogólnokształcącego. Jako szkoła dążymy do doskonalenia umiejętności naszych uczniów, co owocuje osiąganiem sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Nasi wychowankowie zdobywają medale na Mistrzostwach Świata Juniorów, Olimpiadzie Młodzieży oraz Mistrzostwach Polski.

Ponadto, organizujemy interesujące wycieczki (np. Londyn), wyjścia integracyjne (Energynaldia, Skrzyczne, kino) oraz posiadamy nowoczesne zaplecze edukacyjne i sportowe, w tym boisko, halę sportową, siłownię, a także pracownie komputerową, językową i biologiczno-chemiczną. Nasza szkoła dysponuje własną bazą noclegową w postaci szkolnego internatu i stołówki. – Zapracowaliśmy przez lata na miano prawdziwej kuźni zimowych talentów. Taka opinia cieszy, a potwierdza ją fakt, że na ten moment aż 24 absolwentów SMS-u dostąpiło zaszczytu startu w igrzyskach olimpijskich – wyjaśnia dyrektor Konior.

Aktualności dotyczące rekrutacji oraz życia szkoły znajdą Państwo na naszej stronie internetowej, na Facebooku oraz Instagramie.

Dołącz do naszej sportowej rodziny i rozwijaj swoje umiejętności razem z nami!

Powiatowy Zespół Placówek Szkoła

Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Szczyrk

im. Polskich Olimpijczyków

ul. Grunwaldzka 220 , 43-374 Buczkowice

tel./fax. 33 817 73 00

e-mail: szkola@smsszczyrk.pl

www.smsszczyrk.pl

Źródło: Biuro prasowe PZN