5 SIERPNIA 2023

Daikin nowym Partnerem Polskiego Związku Narciarskiego

Daikin Airconditioning Poland dołącza do grona Partnerów i Sponsorów Polskiego Związku Narciarskiego. Uroczyste ogłoszenie współpracy pomiędzy PZN a firmą Daikin odbyło się podczas konferencji prasowej tuż po zakończeniu sobotnich zawodów FIS Grand Prix w Szczyrku.

Daikin Airconditioning Poland ogłoszony został nowym Partnerem Polskiego Związku Narciarskiego, który wspierać będzie szkolenie i rozwój reprezentantów Polski we wszystkich dyscyplinach należących do PZN. 

– Jesteśmy dumni, że firma Daikin zaufała nam i dołączyła do grona sponsorów PZN. Cieszymy się, że dzięki tej współpracy zyskujemy dodatkowe możliwości rozwoju naszego związku i zapewnienia naszym kadrom wszystkiego co najlepsze i czego potrzebują, abyśmy wspólnie mogli cieszyć się z ich sukcesów – przyznał Adam Małysz, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego. 

Pierwsza współpraca firmy Daikin z PZN miała miejsce w październiku 2022 roku. Daikin objął wówczas Patronatem Mistrzostwa Polski w skokach i kombinacji norweskiej. Były to również pierwsze wspólne zawody ze skoczkiem narciarskim Aleksandrem Zniszczołem, którego Daikin wciąż jest sponsorem indywidualnym. Dodatkowo od maja 2023 roku Daikin pod swoje skrzydła zaprosił drugiego, zdolnego zawodnika Kadry Narodowej A – Pawła Wąska.

– Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie, którym darzy mnie Daikin. Od poczatku naszej współpracy mamy bardzo świetny kontakt. Odkąd współpracujemy to firma Daikin bardzo mocno mnie wspiera i zapewnia mi czystą głowę, abym mógł poświęcić całe swoje życie skokom narciarskim – podkreślał Aleksander Zniszczoł. – Dzięki wsparciu firmy Daikin w domu zamontowałem sobie pompę ciepła, więc idę w ekologię i bardzo cieszę się, że taka firma może również wspierać Polski Związek Narciarski – dodał reprezentant Polski. 

Daikin jest producentem takich urządzeń jak klimatyzacja, systemy ogrzewania, systemy chłodzenia, pompy ciepła oraz oczyszczacze powietrza i jest liderem na polskim rynku w tej dziedzinie. 

– Jesteśmy dumni, że wspieramy nie tylko Aleksandra Zniszczoła i Pawła Wąska, ale dzięki umowie z Polskim Związkiem Narciarskim również wielu innych utalentowanych zawodników zrzeszonych w związku, którzy otrzymują profesjonalne zaplecze i opiekę treningową. Mam nadzieję, że wpłynie to na coraz lepsze wyniki sportowe we wszystkich dyscyplinach objętych działaniem PZN – powiedział Tomasz Dobryniewski, Dyrektor Zarządzający Daikin Airconditioning Poland. – Wierzymy, że współpraca z Polskim Związkiem Narciarskim pozwoli nam na osiągniecie celu i  zwiększenie świadomości marki Daikin w Polsce. Jako światowy lider wyznaczamy nie tylko kierunki rozwoju technologicznego, ale także odpowiedzialności społecznej. Promujemy w swoich działaniach szacunek dla środowiska, w którym działamy i wspieramy lokalne społeczności, dbając o jakość życia ich mieszkańców. Wartości Fair Play i promocji aktywnego trybu życia reprezentowane przez sport są nam bliskie i wpisują się w dna Daikin, dlatego zarówno niniejsza umowa, jak i inne nasze działania w tym zakresie, są tak ważne dla Daikin – podsumował. 

Źródło: Anna Karczewska / PZN