29 STYCZNIA 2024

Oskar Kwiatkowski z najlepszym wynikiem w sezonie

Oskar Kwiatkowski dwukrotnie poprawiał swój najlepszy wyniki w tym sezonie Pucharu Świata. Nasi snowboardziści najpierw rywalizowali w słoweńskiej Rogli, następnie przenieśli się do Szwajcarii na stoki w Simonhöhe. Nasz mistrz świata zajął najpierw 11., a parę dni później 6. miejsce w zawodach w slalomie gigancie równoległym.

 

Puchar Świata w Rogli

Oskar Kwiatkowski czwarty raz w sezonie awansował do 1/8 finału Pucharu Świata. Tym razem zajął 10. miejsce w kwalifikacjach slalomu giganty równoległego w słoweńskiej Rogli. O awans do ćwierćfinału zmierzył się z Włochem Mirko Felicettim, z którym przegrał o 0,46 sekundy! Ostatecznie został sklasyfikowany na 11. pozycji, co było jego najlepszym rezultatem w sezonie 2023/2024. 

Oto wyniki pozostałych reprezentantów Polski, którzy w komplecie zdobyli punkty Pucharu Świata 20. Marysia Bukowska-Chyc, 22. Olimpia Kwiatkowska i 23. Michał Nowaczyk.

 

Puchar Świata w Simonhöhe

Nasz mistrz świata, Oskar Kwiatkowski od początku bardzo dobrze spisywał się w Pucharze Świata w slalomie gigancie równoległym w Simonhöhe. Po pierwszym przejeździe kwalifikacji zajmował 1. miejsce, a ostatecznie awansował do finałów z 4. czasem.  W walce o ćwierćfinał zmierzył się z Aaronem Marchem, którego pokonał o 0,08 sekundy! W 1/4 finału walczył z Austriakiem Fabianem Obmannem, ale niestety nie ukończył swojego przejazdu i zajął 6. miejsce! Dla Oskara jest to poprawienie najlepszego rezultatu w sezonie. Pozostali reprezentanci zajęli następujące miejsca w PŚ w Simonhöhe: 19. M. Bukowska-Chyc, 20. W. Dawidek 21. M. Nowaczyk oraz 29. O. Kwiatkowska.

Dzień póżniej odbyły  się zawody drużynowe, w których reprezentowały nas dwie pary w składzie: Oskar Kwiatkowski i Maria Bukowska-Chyc, którzy zajęli 12. miejsce oraz Michał Nowaczyk z Olimpią Kwiatkowską będący ostatecznie na 18. pozycji.

 

Puchar Europy

Sonia Zapała zajęła 16. miejsce w Pucharze Europy w pierwszym slalomie równoległym w Pamporowie, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze! Do finałów awansował także Andrzej Gąsienica-Daniel, który został sklasyfikowany na 10. miejscu i osiągnął najlepszy wynik w sezonie. Na 18. miejscu uplasowała się Olga Kaciczak. Szansę na bardzo dobry wynik miała także Weronika Dawidek, która po pierwszym przejeździe kwalifikacyjnym zajmowała 2. miejsce, ale niestety nie ukończyła drugiego. Podobnie jak: Karolina Półtorak, Mikołaj Rutkowski oraz Michał Wilk.

Drugiego dnia rywalizacji w slalomie równoległym Pucharu Europy w Pamporowie ponad połowa naszych snowboardzistów awansowała do finałów. Najlepiej zaprezentowała się Weronika Dawidek, która w kwalifikacjach była 2., ale ostatecznie zajęła 9. miejsce! Drugi raz w karierze w TOP16 uplasowała się Sonia Zapała, która tym razem była 13. Wśród mężczyzn najlepsze był 11. Andrzej Gąsienica-Daniel, a Mikołaj Rutkowski zajął 13. pozycję. Swoich przejazdów nie ukończyli: Olga Kaciczak, Karolina Półtorak i Michał Wilk.

 

Historyczny Puchar Świata za miesiąc w Polsce 

Już 24 oraz 25 lutego odbędzie się na Jaworzynie Krynickiej, historyczny i pierwszy raz w Polsce Puchar Świata w snowboardzie alpejskim! Na trasie nr 2A pojawią się najlepsi snowboardziści podczas zawodów w slalomie gigancie równoległym. Wśród światowej czołówki pojawią się także nasi reprezentanci z mistrzem świata, Oskarem Kwiatkowskim na czele.

Bezpłatne zaproszenia będą dystrybuowane przez organizatorów w Krynicy-Zdroju (również przy wejściu). W strefie mety dostępne będzie dla kibiców 900 miejsc siedzących i stojących na każdy dzień wydarzenia.

Źródło: Biuro Prasowe