3 LISTOPADA 2023

Skład skoczków na Puchar Świata w Ruce!

Dokładnie za trzy tygodnie – w Ruce – odbędą się kwalifikacje do inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich 2023/24. Trener Thomas Thurnbichler wskazał nazwiska zawodników, którzy polecą do Finlandii.

– W porównaniu z ubiegłym rokiem nie ma w zasadzie żadnych zmian – rozpoczyna główny szkoleniowiec Kadry Narodowej A. – Pierwszy okres nowego sezonu rozpoczynamy w mocnym składzie. W Ruce wystartują Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł – odkrywa karty Thomas Thurnbichler.

– Trzeba zaznaczyć, że sytuacja uległa zmianie za sprawą nowych przepisów dotyczących kwot startowych, dlatego tej zimy strategia będzie odgrywała pewną rolę przy ustalaniu składów wszystkich drużyn – kontynuuje Austriak, odnoszący się do regulacji, które zakładają możliwość wystawienia maksymalnie pięciu skoczków przez czołowe reprezentacje.

– Dobrze wiedzieć, że na starcie Pucharu Kontynentalnego również będziemy mieli silny zespół, który powalczy o 6. miejsce startowe na Turniej Czterech Skoczni – kontynuuje 34-letni trener pochodzący z Tyrolu.

– Wyniki osiągane w trakcie sezonu będą miały znaczenie. Ci, którzy będą się dobrze spisywać, również dostaną szansę – zapowiada Thurnbichler.

Najbliższy tydzień reprezentanci Polski spędzą na słonecznym Cyprze. To właśnie nad Morzem Śródziemnym nasi skoczkowie rozpoczną ostatni okres przygotowań do zimy. W planie na listopad jest jeszcze zgrupowanie na torach lodowych w Planicy.

Puchar Świata w Ruce
Piątek, 24.11.2023
14:00 - Oficjalny trening
16:00 - Kwalifikacje
Sobota, 25.11.2023
14:45 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 26.11.2023
14:50 - Kwalifikacje
16:15 - Pierwsza seria konkursowa
*wszystkie godziny według czasu polskiego

Źródło: PZN