4 GRUDNIA 2023

Udany początek sezonu Joanny Kil w kombinacji norweskiej w Pucharze Świata w Lillehammer

W piątek, 1 grudnia Joanna Kil zainaugurowała sezon 2023/2024, zajmując 19. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer. Jeszcze lepiej zaprezentowała się w sobotę, gdzie zanotowała 18. pozycję, co jest jej najlepszym dotychczasowym wynikiem na tym poziomie. 

W piątkowym starcie Joanna Kil po skokach na Lysgårdsbakken HS 98 plasowała się na 25. lokacie. Znacznie lepiej Polka wypadła w biegu na 5 km, po którym awansowała w klasyfikacji na 19. pozycję w zawodach. Całe podium zajęły Norweżki. Najlepsza okazała się Gyda Westvold Hansen z czasem 15:03,4.

W sobotę historia się powtórzyła. Joanna Kil poprawiła swoją lokatę w biegu i zajęła ostatecznie 18 miejsce, które jest jej najlepszym w karierze w startach Pucharu Świata. Ponownie najlepszy czas w stawce miała Norweżka Gyda Westvold Hansen (15:02.9)

– W sumie nie najgorszy start. Brakuje na skoczni na pewno paru metrów i chyba to jest tutaj kluczem - te 4/5 m i łatwiej byłoby walczyć na trasie. Cieszę się, że czasy biegowe są dobre i że chociaż trochę udaje się nadrobić komentuje swój start Joanna Kil.

 – Zostajemy tutaj do Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. W planie jest parę treningów na skoczni. Mam nadzieję, że uda się trochę popracować, a przede wszystkim złapać pewność – dodała zawodniczka.

Do Joanny Kil na następne zawody Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer dołączy męska kadra reprezentacji Polski, dla której będzie to pierwszy strart w tym sezonie zimowym. Trzymamy kciuki. 

 

Wyniki zawodów PŚ w Lillehammer w kombinacji norweskiej

Piątek, 01.12.2023

19. Joanna Kil (+4:11.4)

Sobota, 02.12.2023

18. Joanna Kil (+4:12.8)

Źródło: Biuro Prasowe PZN