29 LISTOPADA 2023

Joanna Kil zainauguruje sezon w Lillehammer

Przed nami inauguracja Pucharu Świata kobiet w kombinacji norweskiej. Już od 30 listopada najlepsze zawodniczki na świecie będą rywalizować w Lillehammer. Wśród nich nie zabraknie reprezentantki Polski, Joanny Kil, która jest dobrej myśli przed pierwszym startem. – Czuję się pozytywnie nastawiona i nie mogę doczekać się pierwszych startów – powiedziała nasza kombinatorka. 

Reprezentantka Polski w kombinacji norweskiej poprzedni sezon może zaliczyć do udanych. Zdobyła brązowy medal na Uniwersjadzie w Lake Placid (start masowy HS100/5 km). Zajęła również trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego oraz 30. miejsce w Pucharze Świata. Jakie cele ma Joanna Kil na ten sezon?

– Przed rozpoczynającym się sezonem zimowym, czuję się pozytywnie nastawiona i nie mogę doczekać się pierwszych startów. Sezon przygotowawczy przepracowałam solidnie, skupiając się w dużej mierze nad podprawą techniki na skoczni, nie zapominając oczywiście również o części biegowej, gdzie pracowaliśmy nad poprawą wydolnościpowiedziała nam Joanna Kil.

– Dla mnie takim realnym i zadowalającym celem są starty w Pucharze Świata na poziomie top 15 oraz utrzymanie pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego z zeszłego sezonudodaje zawodniczka.

Co ciekawe, najwięcej punktów w Pucharze Kontynentalnym nasza zawodniczka zdobyła właśnie w Norwegii. W tamtym sezonie Puchar Kontynentalny miał swoją inaugurację właśnie w Lillehammer. Joanna Kil zajęła tam odpowiednio 13. i 7. pozycję. Rywalizacja odbyła się na skoczni HS 98 oraz biegu na 5 km. 

– Co do pierwszych startów nie mam specjalnych oczekiwań, będą to moje pierwsze skoki na śniegu, ale patrząc na to, jak wyglądały ostatnie treningi na igelicie, jestem dobrej myśli. Na pewno dam z siebie wszystko zapewnia zawodniczka KS Chochołów.

Natomiast w Pucharze Świata kombinatorzy norwescy będą mieć do pokonania 10 km. Skoki narciarskie odbywać się będą na skoczni Lysgårdsbakken HS 98. Mężczyźni w drugim dniu zawodów przeniosą się na skocznię HS 140. Transmisja zawodów w Eurosporcie i Playerze.

Program zawodów PŚ w kombinacji norweskiej kobiet w Lillehammer:

Czwartek, 30.11.2023

17:00 – oficjalny trening skoków HS98

18:30 – skoki prowizoryczne 

Piątek, 01.12.2023

8:45 – trening skoków HS98

12:00 – seria skoków kobiet H98

14:10 – bieg kobiet na 5 km

Sobota, 02.12.2023

9:50 – seria skoków kobiet HS 98

13:30 – bieg kobiet na 5 km

Źródło: Biuro Prasowe PZN