25 LISTOPADA 2022

Świetny start Macieja Staręgi. Ruszył PŚ w biegach narciarskich

Pierwsze pucharowe zawody sezonu 2022/2023 w biegach narciarskich przyniosły polskim kibicom wiele emocji. W sprincie techniką klasyczną mężczyzn do półfinałów awansował Maciej Staręga.

W Fińskiej Ruce na cały weekend zaplanowano starty w trzech konkurencjach. Rywalizację otwierał sprint, w którym doskonale zaprezentował się reprezentant Polski, Maciej Staręga. W ćwierćfinale Polak zajął w swoim biegu czwarte miejsce, tracąc do zwycięzcy nieco ponad sekundę. Jednak Staręga zdołał zakwalifikować się do półfinału z dobrym czasem jako „szczęśliwy przegrany”. W swoim półfinale polski biegacz zajął szóstą pozycję  i ostatecznie w klasyfikacji końcowej zajął 11. miejsce. W finale bezkonkurencyjny był Norweg Johannes Hoesflot Klaebo.

W ćwierćfinałach wystartował także Kamil Bury, który nie zdołał zakwalifikować się do kolejnej fazy rywalizacji. Polak może mówić o ogromnym pechu, bowiem na trasie.. zgubił nartę.

W rywalizacji kobiet Polki odpadły w eliminacjach. Monika Skinder była 41., a Izabela Marcisz zajęła 49. miejsce. Wygrała Szwedka Emma Ribom.

W sobotę w Ruce odbędzie się bieg indywidualny techniką klasyczną na 10 km, a na niedzielę na 20 km na dochodzenie techniką dowolną.